• Župné dni na Gemeri

• Naša škola, Obchodná akadémia v Rožňave, organizuje dňa 29. 04. 2022 v rámci Župných dní Košického kraja (www.zupnedni.sk) aktivitu: "Obchoďáci trochu inak".

Program:

08.15 h Otvorenie akcie "Obchoďáci trochu inak"

08.30 h - 11.30 h

Aktivity:

1. "Obchodovanie trochu inak"

2. 3D cesta okolo sveta

3. Ekonomické a písmenkové hry

4. Pohybom k dobrej nálade

- každá aktivita prebieha na určenom stanovišti 30 - 40 minút

- aktivity sú určené pre 16 - 20 členné skupiny žiakov základných škôl 7. - 9. ročníka

- žiaci potrebujú k aktivitám športovú obuv

- záujem o účasť na aktivite nahlásia základné školy na skola@oarv.sk do 27. 04. 2022

• 20. ročník INTERSTENO 2022

• Tento rok sme sa opäť zapojili do medzinárodnej internetovej súťaže INTERSTENO 2022 v odpise textov v 17 jazykoch.

V kategórii 13 – 16-ročných (228 účastníkov zo 14 krajín) nás výborne reprezentovala Dominika Tóbisová z I. B. V multijazyčných odpisoch sa umiestnila na 16. mieste (2. najlepšia zo Slovenska).

V kategórii 17 – 20-ročných (572 účastníkov) sa do súťaže prihlásilo 10 žiakov 2. – 5. ročníka. Najúspešnejším sa stal Erik Sanisló z III. A, ktorý si trúfol písať v 16 jazykoch a umiestnil sa na 21. mieste (3. najlepší zo Slovenska). V štvrtej desiatke sa umiestnili Jonas Benedik, Michaela Koltášová, Nikoleta Tomiová a Tobias Maxin.

Dominike a Erikovi srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za čas, ktorý strávili pri nácviku i súťaži využívajúc vedomosti a zručnosti aj z informatiky.

• 22-24-03-56-SIP-UTX-WP-PIS:2-3-5-9;7;11-12-15

• Čo znamenajú tieto čísla a písmená?

Vynikajúce výsledky, ktoré dosiahli reprezentanti našej školy na 56. ročníku celoštátnej Súťaže spracovania informácií na počítači 22. – 24. marca 2022 na Strednej odbornej škole dopravnej v Martine-Priekope. Vzorne reprezentovali našu školu, ba aj KSK nielen početnou výpravou, ale aj výsledkami a dokázali sa presadiť svojimi zručnosťami, schopnosťami v 3 disciplínach:

Odpis textu

11. miesto Erik Sanisló, III. A

12. miesto Jonas Benedikty, III. A

15. miesto Lukáš Zakhar, V. A

Úprava textu na počítači

2. miesto Nikola Liptáková, V. A

3. miesto Mariana Tomiová, IV. A

5. miesto Dominik Demeter, V. A

9. miesto Dávid Hajdu, III. A

Wordprocessing

7. miesto Nikola Liptáková, V. A

Veríme, že ich výsledky budú povzbudením pre mladších žiakov našej školy. Veľké poďakovanie patrí Nikole Liptákovej, ktorá 4 roky šíri dobré meno OA Rožňava na celoštátnej súťaži. Všetkým účastníkom srdečne blahoželáme a ďakujeme.